ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Сподіваємося, ви розумієте,

що якість знань

залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі.

 

Тому нагадууємо, що згідно з КонституцієюУкраїни, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684.

1) Відсутність без поважних причин вважається прогулом.

2) Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

3) Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4) У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

5) У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6) Факт запізнення та довчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь).

7) У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі до районного відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до районної соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД .

8) Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

· Хвороба.

· Призначений візит до лікаря.

· Смерть близьких родичів.

· Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.

· Непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі.

· Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

 

БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ,

а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

І.  Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ.  Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

- Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

 

 



Шановні колеги, учні та батьки! Зареєструйтесь на осінню сесію Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок»! Участь в інтернет-олімпіаді безкоштовна. Її мета – у мотивації учнів до навчання, у поданні типових олімпіад у сучасному форматі. Це об’єктивна та неупереджена оцінка якості знань школярів.

Олімпіада проводиться з таких предметів: ● українська мова та література ● математика ● англійська мова ● біологія ● інформатика ● предмети початкової школи ● історія, правознавство ● трудове навчання (для хлопців та дівчат) ● основи здоров’я ● зарубіжна література ● географія ● хімія ● фізика

Участь в олімпіаді можуть узяти всі школярі, незалежно від профілю класу. ● Реєстрація триватиме до 30 вересня включно. ● Тривалість інтернет-олімпіади – з 1 по 26 жовтня включно. ● Оприлюднення результатів – 31 жовтня. Кількість заявок від одного вчителя необмежена.

Більше деталей про інтернет-олімпіаду читайте на офіційному сайті https://naurok.com.ua/olimpiada. Також можете ознайомитися з іформаційним вебінаром, який знаходиться у вільному доступі https://naurok.com.ua/webinar/internet-olimpiada-yak-instrument-kontrolyu-i-pidvischennya-ri vnya-znan-uchniv . З повагою, команда Освітнього проекту «На Урок»


Закон України про освіту

ПРЕЗЕНТАЦІЯ     детальніше



 

Безпека учнів влітку

 

       
Після закінчення навчального року школярі із захватом поринуть  у довгоочікувані канікули. Літо – пора відпочинку та оздоровлення. Однак різні небезпеки можуть чекати дітей при необережному поводженні.

 В школі  планомірно  проводиться робота з попередження дитячого травматизму.  Так і наприкінці навчального року з учнями  був проведений ряд заходів, націлених на озброєння школярів правилами безпеки під час літніх канікул. 

В канікулярний час діти надовго залишаються без нагляду. Тому всім батькам та учням   1-10 класів були роздані пам’ятки – спільне звернення  департаменту освіти, молоді та спорту. 

Вчителі основ здоровя на останніх уроках організували  відпрацювання практичних ситуацій для  школярів на обережність, увагу під час перебування у лісі, біля водоймища, поведінку із незнайомцями, поводження із дикими тваринами, небезпечними предметами.

 

Робота з безпеки життєдіяльності не припиняється і зараз. Кожний ранок вихователі пришкільного табору «Дивоцвіт» починають із «Азбуки безпеки», налаштовуючи дітей на активний, але безпечний відпочинок.

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ НА ПЕРІОД ЛІТНІХ КАНІКУЛ

До уваги учнів!

З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, дирекція КЗ «Приморська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та класний керівник просять Вас ознайомитись із правилами техніки безпеки під час літніх канікул , з обов'язковим їх дотриманням:

1.  Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил техніки безпеки при:

         користуванні газом та електропобутовими приладами;

         не допускайте гри з вогнем;

         не влаштовуйте ігри на будівельних майданчиках та біля них.

2. Щоб уникнути смертельних електротравм, категорично забороняється: наближатись до
обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим
більше намагатись зняти електропровід; відчиняти двері та проникати в трансформаторні
підстанції.

3.   Обов'язково пам'ятайте (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна
відкривати двері незнайомим особам.

4.  Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!

5.      Завжди пам'ятайте про заходи безпеки на льоду (зараз час танення криги на річці).

6.      Обов'язково не забувайте про небезпеку, яка чатує на вас:

 

         у ліфті;

         метрополітені;

         громадському транспорті;

         при поводженні з собаками та іншими тваринами;

         під час грози (блискавка!).

 

7.      Пам'ятайте: вогнепальна зброя - не забавка. Користуватися дітям    мисливськими
рушницями, випробовувати вибухові пакети, влаштовувати ігри з вибухонебезпечними
предметами та речовинами - небезпечно.

8.      Перед кожною вашою зустріччю з вулицею не забудьте про Правила дорожнього руху
(особливо це стосуються тих, хто користується роликами, велосипедом чи мопедом).

9.  Не перебувайте на вулиці без нагляду дорослих у вечірні години.

 

10.       Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування, споживайте тільки якісну їжу.

11.       Діти, будьте безпечними при користуванні медикаментами. Без призначення лікаря їх
споживати не варто.

12.       Небезпечні предмети (знахідки) та ваші дії при їх виявленні мають бути розумними.

13.       Пам'ятайте про ті проблеми, що стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво,
токсикоманія, венеричні захворювання. У зв'язку зі становленням вашого характеру ,
прийміть до уваги те, що ніхто    з підлітків не застрахований від них. Тому ще раз
наголошуємо, що:

 

         пияцтво - це фактор ризику №1 і є стихією саморуйнування;

         куріння та токсикоманія - це вірна духовна та фізична смерть;

         розпуста - шлях до венеричних захворювань, СНІДу.

 

14.       Особливо зверніть увагу на друзів, з якими спілкуєтеся.

15.       Діти, нічого чужого не беріть та своєю поведінкою не створюйте криміногенної
ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).

16.   Перебуваючи    на відпочинку в лісі або парковій зоні, пам'ятайте про правила
безпечної поведінки.

Усі ці правила були відпрацьовані класними керівниками під час години спілкування

та на уроці з охорони здоров'я учнів.


Найдорожче, що є у людини, — це життя та здоров’я. Для їх збереження необхідно бути зосередженими, уважними та відповідальними. Необачність, недисциплінованість може зашкодити, призвести до важких наслідків.

Будьте обережними, ніколи не ризикуйте здоровям, життям. Щасливого всім відпочинку!


Правила безпечної поведінки під час можливих надзвичайних ситуацій, пов'язаних з ускладненням погодних умов

 

Правила безпечної поведінки під час можливих надзвичайних ситуацій, пов'язаних з ускладненням погодних умов

З настанням зимового періоду з’являється ризик виникнення надзвичайних ситуацій,пов'язаних з ускладненням погодних умов. Так як за даними Українського Гідрометцентру на території області протягом найближчих тижнів спостерігатиметься мінлива хмарність, невеликий сніг, на дорогах ожеледиця, вітер 5-10 м/сек., температура повітря до 12-15 градусів морозу вночі та 7-10 морозу вдень  пропонуємо вам прості рекомендації, які допоможуть попередити випадки переохолодження людей в період пониження температури:

Ожеледиця! Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.

   Людям похилого віку краще в "слизькі дні” взагалі не виходити з будинку, а якщо потреба змусила, не соромитись взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Якщо ж з собою сумка чи торба, то вона повинна бути тільки такою, яку можна носити через плече. Дві третини травм люди похилого віку отримують при падінні.

   Прогулянки в ожеледицю вагітних жінок без супроводження небезпечні для здоров’я.

   Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі або неспритні. Зачекайте, поки приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

   Будьте готові, про всяк випадок, під час перебування на вулиці в такі дні, впасти. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому виходьте з будинку неквапом.

   Падати в ожеледицю слід з мінімальною шкодою для здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково переверніться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

   Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

   Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

   Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо – можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

   Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

   Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що спричиняє згодом ускладнення.

   Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.

      Стоячи на зупинці, тримайтеся подалі від краю. Коли автобус або тролейбус буде під'їжджати, ви можете ненароком послизнутися і потрапити під колеса. Також не варто штурмувати громадський транспорт, що під'їжджає.

      Будьте уважні також на тротуарі. Автомобіль може занести або водій вчасно не зможе загальмувати.

Також можливі сильні вітри, шквали. Щільно закрийте всі вікна, двері, горищні люки та вентиляційні отвори. Віконне скло, по можливості, захистіть віконницями.

      Перейдіть у безпечне місце. Сховайтесь у внутрішніх приміщеннях. Ними можуть бути коридор, ванна кімната, комора або підвал.

      Не намагайтеся перейти в іншу будівлю - це небезпечно.

      Не користуйтеся ліфтами.

       Якщо ви знаходитесь на відкритій місцевості, то притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом або гілками. Зупиніться, якщо їдете автомобілем. Не ховайтеся в ньому, краще швидко перейдіть у міцну будівлю.

        Уникайте мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм.

        Після того, як вітер стихне, не виходьте відразу на вулицю. Шквал може повторитися.

Отже, будьте обережні, бережіть себе – це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.

 

Будьте обережні на льоду!

З настанням морозів на людину чекає ще одна небезпека - загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров`я, чи навіть врятувати життя, слід пам`ятати наступне:

-        ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. (при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару льоду);

-        масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см.;

-        для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

Якщо Вам все ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок - то запам`ятайте, що найкраще це зробити на лижах (при цьому треба відстібнути кріплення, а палиці тримати в руках, не накидаючи петлі на кисті, рюкзак слід повісити на одне плече).

Якщо через лід переходить група людей, то відстань між ними повинна бути не менше 5 м.

При переході в невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб з її допомогою перевіряти міць льоду (якщо від удару палицею з`являється вода, то необхідно негайно повернутись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід під ногами).

Слід пам`ятати, що лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де швидка течія, де є джерела або впадає струмок.

 

Рибалкам слід пам`ятати, що:

-        не можна пробивати поряд багато лунок;

-        не можна збиратись поряд великими групами;

-        не можна пробивати лунки на переправах;

-        не можна ловити рибу біля промоїн;

-        потрібно завжди мати при собі мотузку довжиною 12 - 15 м.

 

У випадку, якщо Ви все ж провалились, то:

-        не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникайте занурення з головою;

-        намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягаючи на поверхню ноги;

-        намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

-        вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік - звідки Ви прийшли, де міць льоду вже відома.

 

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, то:

-        крикніть, що Ви йдете на допомогу;

-        наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

-        підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру;

-        не підповзайте до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;

-        витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

 

При переохолодженні:

1. Енергійно розітріть тіло шкіряною тканиною до почервоніння шкіри.

2. Дайте багато гарячого пиття, молока з цукром.

3. Після зігрівання створіть потерпілому спокій, закутайте у теплий одяг.

 

 

При відмороженні:

1. Помістіть потерпілого біля джерела тепла і почніть розтирання відмороженої частини спиртом, горілкою, одеколоном, а також рукавицею, хутровим коміром.

2. Дайте багато гарячого пиття, молока з цукром, ліків, які зменшують спазм судин.

3. Накладіть на область обмороження стерильні, сухі пов`язки, зверху товстий шар вати, обгорніть клейонкою, брезентом, фольгою і зафіксуйте бинтом.

Увага: не допускається розтирання відморожених ділянок тіла снігом.

4. Викличте "швидку допомогу”.

 

 

Отже, обережність та дотримання усіх рекомендацій – запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.

 







Шановні батьки!

Зверніть, будь ласка, увагу на інформацію, розміщену на цій сторінці.

Даний матеріал також міститься на інформаційному стенді "Якщо ти потребуєш допомоги" у фойє  школи. 

Обговоріть прочитане із своїми дітьми.

Сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у вирішенні складних життєвих питань.